נצא ליום טיול אביבי מרתק באחד מחבלי ארצנו היפים ביותר והוא הגלבוע.
לאחר הפסקת בוקר "במבואות הגלבוע" ..נמשיך אל עבר רכס הגלבוע עד לכפר מלכישוע.
שם בשנים האחרונות מתרחשת אחת הפריחות המרשימות ביותר בארצנו של אירוס הגלבוע שהינו מכונה גם "מלך הפרחים", נהנה מהליכה נעימה בין האירוסים הפורחים ומשלל הצמחייה הייחודית לאזור.
לאחר שנהנה מהפריחה נעלה אל האוטובוס וניסע מרחק קצר אל תחילת מסלול ההליכה שלנו .. נצא לטיול מקסים, מהנה ומאתגר במורדות הגלבוע: אל מתלול עמינדב, נחל צביה ובריכת עין מודע.
את הטיול נתחיל בתצפית בסמוך לחוות טורבינות הרוח של מעלה גלבוע ומשם נרד אל נחל צביה היפה .
נהנה ממעבר בקטע הקניוני של הנחל עם יתדות ומעקות, ננוח בצל עצי החרוב ונתצפת אל עבר עמק המעיינות רחב הידיים.
את הטיול נסיים, בבריכת עין מודע שם נוכל להתרחץ (הכניסה אינה חובה,עומק המים מגיע לקו המותניים של אדם מבוגר, טמפ' – מים יחסית חמימים 22-24 מעלות כל השנה)..
טיול שאסור לפספס באחד מהמסלולים היפים המרתקים והפורחים ביותר בתקופה הכי יפה של השנה …
כל המהסס מפספס !!
תחנות ושעות האיסוף:
06:30 : גלילות : בתחנת האוטובוס מתחת לגשר הולכי הרגל על הכביש הראשי לכוון צפון.
06:35 : כפר שמריהו : בתחנת האוטובוס אחרי הגשר על הכביש הראשי לכוון צפון.
06:45 : מחלף נתניה צפון : בתחנת האוטובוס לפני הגשר על הכביש הראשי לכוון צפון.
06:55 : מחלף אולגה : בתחנת האוטובוס ליד גשר הולכי הרגל על הכביש הראשי לכוון צפון.
07:00 : מחלף אור עקיבא : בתחנת האוטובוס אחרי הכיכר על הכביש הראשי לכוון צפון.
07:20 : מקסים: בתחנת האוטובוס מול מסעדת מקסים על הכביש הראשי לכוון צפון..
07:25 : לב המפרץ : בתחנת האוטובוס מול מרכזית המפרץ על הכביש הראשי לכוון יוקנעם.
07:40 : שלושת המשאלות : בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון צומת מגידו.
07:45: צומת מגידו : בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון עפולה.
07:55 : תענכים : בתחנת דלק פז תענכים.
08:30 : מבואות הגלבע: במתחם תחנת דלק סד"ש שם נקיים את הפסקת הבוקר שלנו .
בהרשמתכם לטיול הנכם מצהירים בזאת כי מצב בריאותכם תקין וכושרכם הפיזי והגופני מתאים לאופיו של הטיול כפי שתואר