נחל פרצים הוא אחד מהמקומות הקסומים האלה, שבהם מגלים ערוץ נחל חתור בלב מישור ולו קירות סלעי חוואר לבנים ורכים, עליהם ציירו המים והרוח בעדינות ציורים נפלאים.
הטיול בנחל פרצים הוא מהטיולים, שבהם חוזרים מלאי חוויות, צחוק ואבק, שאנשי המדבר כאן מכנים אותו ׳פודרה
ערוצו של נחל פרצים חתור במישור עמיעז, נסתר מן העין כמעט עד לרגע שמגיעים אליו, וזהו רק אחד מקסמיו.
במישור עמיעז משטחי חוואר גדולים ובהירים, אך במקומות שאליהם הגיעו מי השטפונות, נוצרו בתרונות וקניונים מעניינים שנחל פרצים הוא אחד מהם.
הטיול בנחל פרצים הוא קסום במיוחד – אין אחד שיישאר אדיש אל מול קירות החוואר הלבנים אותם מפסל הטבע בצורות שונות ומצייר עליהם ביד רכה.
מעלה הסולמות – בהמשך השבילאל חלקו האחרון של הטיול , ולקראת הירידה הסופית התלולה לעבר כביש ים המלח ונקודת סיום המסלול, נחלוף על פני פתחה החבוי מעט של מערת הקולונל, אחת מהמערות הגדולות בהר סדום.
כשנתחיל לרדת בקטע שבו השביל משופע סולמות ומדרגות אל מול נופו המרהיב של ים המלח ..
בירידה נוכל להשקיף על מבנים מיניאטוריים נטושים מעברו האחר של הכביש. מבנים אלו שימשו את העובדים במפעלי ים המלח במתכונתם הראשונית.
בסיום הרידה נגיע אל כביש 90 שם יחכה לנו האוטובוס ..שייקח אותו אל הפיקניקון המסורתי שלנו שלאחריו נעשה דרכנו למרכז ולצפון .. מלאי חוויות ורשמים עם עוד זכררון נפלא שהעמסנו אל סל הזכרונות שלנו ..
.
תחנות ושעות האיסוף:
06:00 : קריון : בתחנת האוטובוס מול מכון מור על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:05 : צבר : בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:10 : הצריף: בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:15 : לב המפרץ : בתחנת האוטובוס מול הכניסה לקניון על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:25 : מקסים : בתחנת האוטובוס מול מסעדת מקסים על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:40 : מחלף אר עקיבא : בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:50 : מחלף אולגה : בתחנת האוטובוס ליד גשר הולכי הרגל על הכביש הראשי לכוון דרום.
07:00 : מחלף נתניה צפון : בתחנת האוטובוס לפני הגשר על הכביש הראשי לכוון דרום.
07:15 : כפר שמריהו : בתחנת האוטובוס אחרי הגשר על הכביש הראשי לכוון דרום.
07:20 : גלילות : בתחנת האוטובוס מתחת לגשר הולכי הרגל על הכביש הראשי לכוון דרום.
07:35 : ראשון לציון: בתחנת האוטובוס מול תחנת מכבי אש לפני הירידה לכביש 4 לכוון דרום.
08:00 : דבירה: במתחם תחנת הדלק דבירה שם נקיים את הפסקת הבוקר שלנו ..
מקומות אחרונים ...
בהרשמתכם לטיול הנכם מצהירים בזאת כי מצב בריאותכם תקין וכושרכם הפיזי והגופני מתאים לאופיו של הטיול כפי שתואר