נצא לטיול במסלול מיוחד מרהיב ומרתק -בחלקו הפחות מוכר של נחל דרגות – אל נחל משאש ואל מערות מורבעת המלאות בקסם ישן נושן….
נתחיל את טיולנו בהליכה נינוחה וכמעט שגרתית ממצוקי דרגות אל ערוץ נחל משאש (דרגה ) ..עד למפגש עם ערוץ נחל דרגה אותו נחצה לעבר החלק המאתגר הראשון אותו נטפס אל עבר מצפה מכוור..שם נהנה מתצפית מרהיבה אל עבר נופו המרהיב של ים המלח ואל עבר הרי אדום.. נשאף אוויר צלול נסדיר את הנשימה ונמשיך את דרכנו דרומה בירידה אל רמת המדבר של הצור והקרטון, בירידה תלולה שם נעלה על שביל ,שיוביל אותנו אל נקודת השיא של הטיול- אל מערות המרובעת.
מערות מורבעת הנם מערות הקראסטיות אשר שימשו כמפלטם של המורדים מן הרומאים והן מיוחדות כי נמצאו שם מגילות מאותו הזמן (132 לספירה)- שם נשמע את סיפורם ..!!
(המעוניינים להכנס נא להצטייד בפנסי ראש).
לאחר הפסקת צהריים וקפה מהביל שנכין לנו בשטח נחזור אל השביל ונרד בירידה מאתגרת אל עבר מצפה שלום שם יחכה לנו האוטובוס שייקח אותנו אל הפיקניקון המסורתי שלנו ..
שלאחריו נעשה את דרכנו מלאים בחוויות וברשמים אל עבר המרכז והצפון !!
צפו לטיול חווייתי ומרתק במיוחד ….!!
תחנות ושעות האיסוף:
06:00 : קריון : בתחנת האוטובוס מול מכון מור על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:05 : צבר : בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:10 : הצריף: בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:15 : לב המפרץ : בתחנת האוטובוס מול הכיבה לקניון על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:25 : מקסים : בתחנת האוטובוס מול מסעדת מקסים על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:35 : מחלף אור עקיבא : בתחנת האוטובוס אחרי הכיכר על הכביש הראשי לכוון צפון.
06:45 : מחלף אולגה : בתחנת האוטובוס ליד גשר הולכי הרגל על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:55 : מחלף נתניה צפון : בתחנת האוטובוס לפני הגשר על הכביש הראשי לכוון דרום.
07:10 : כפר שמריהו : בתחנת האוטובוס אחרי הגשר על הכביש הראשי לכוון דרום.
07:15 : גלילות : בתחנת האוטובוס מתחת לגשר הולכי הרגל על הכביש הראשי לכוון דרום.
08:00 : לטרון : במתחם תחנת הדלק בלטרון שם נקיים את הפסקת התרעננות.. ..
בהרשמתכם לטיול הנכם מצהירים בזאת כי מצב בריאותכם תקין וכושרכם הפיזי והגופני מתאים לאופיו של הטיול כפי שתואר