נצא לטיול מהנה בהרי הגליל העליון והפעם לחלקו המרכזי והתחתון של נחל עמוד , אזור קסום ולא מוכר .
נתחיל את טיולינו במדרונות המזרחיים של העיר צפת ונרד דרך טרסות חקלאיות , כרמי זית ובוסתנים אל נחל עמוד תיכון .
נטייל בינות תחנות קמח עתיקות, עצי תות וכמובן שפע של עצי זית, נגיע למעיין עין סתר ונבין מדוע קיבל את שמו , לאחר הפסקה קצרה נתחיל בחלק האתגרי והמצוקי של הנחל.
נשתמש סולמות יתדות ובעיקר נהנה מהנוף המרשים והייחודי.
נמשיך עם שביל ישראל ונכנס לחלקו התחתון והפחות מוכר של הנחל בדרך נהנה מהנופים הירוקים ונפגוש "בגיחון" של המוביל הארצי .
נסיים את הטיול בעמוד המפורסם של הנחל ונבין מהיכן קיבל את שמו.
בסופו של המסלול נתענג ונתרענן לנו בפיקניקון המסורתי והמפנק שלנו כשלאחריו נחזור הביתה עייפים אך מרוצים עם עוד חוויה מדהימה ומיוחדת שנוסיף לסל החוויות והזכרונות שהטבע הנפלא שלנו מעניק לנו .
תחנות ושעות האיסוף:
06:30 : גלילות : בתחנת האוטובוס מתחת לגשר הולכי הרגל על הכביש הראשי לכוון צפון.
06:35 : כפר שמריהו : בתחנת האוטובוס אחרי הגשר על הכביש הראשי לכוון צפון.
06:45 : מחלף נתניה צפון : בתחנת האוטובוס לפני הגשר על הכביש הראשי לכוון צפון.
06:55 : מחלף אולגה : בתחנת האוטובוס ליד גשר הולכי הרגל על הכביש הראשי לכוון צפון
07:05 : מחלף אור עקיבא : בתחנת האוטובוס אחרח הכיכר על הכביש הראשי לכוון צפון.
07:25 : מקסים :בתחנת האוטובוס מול מסעדת מקסים לכוון צפון.
07:40 : לב המפרץ : בתחנת האוטובוס מול הסינמול על הכביש הראשי לכוון צפון.
07:45 : הצריף: בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון צפון.
07:50 : קריון : בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון צפון
08:00 :עין המפרץ : בביג עין המפרץ קפה ארומה- שם תתקיים הפסקת הבוקר שלנו
בהרשמתכם לטיול הנכם מצהירים בזאת כי מצב בריאותכם תקין וכושרכם הפיזי והגופני מתאים לאופיו של הטיול כפי שתואר