עם בוקר נאסוף את המטיילים בתחנות האיסוף, נרד דרומה לכוון ערד ונעשה הפסקת בוקר קצרה בצומת דבירה.
לאחר הפסקת קפה, שירותים והתארגנות אחרונה נמשיך דרומה עד לנקודת ההתחלה שלנו בחניון מצדה מערב.
המסלול שלנו יתחיל ב"חימום" קל בעלייה מאומצת אך לא ארוכה במיוחד אבל כזו ש"תחמם" לנו את השרירים .
נמשיך עם השביל המוליך מהסוללה אל הר אלעזר, בפסגת ההר נתאסף לתצפית מרהיבה על מצדה מזווית ייחודית ולא שגרתית (כפי שחווה הלגיון הרומי לפני שכבש את מצדה).
הנופים והמראות המשגעים בעיקר בתקופה זו של השנה של מדבר יהודה , הרי אדום ,הרי מואב מואב וחלקיו הכחולים של ים המלח, יהוו לנו לתפאורה מושלמת לכל אורכו של המסלול .
בהמשך הדרך נמשיך במגמת ירידה ( כ-220 מטר גובה), ונחצה כמה ערוצים ונחלים המשמרים את שמותיהם של הקנאים , אשר בסופה נמצא את עצמנו בראש נחל רחף משם נמשיך ונרד במורד נחל רחף כשאל מולנו יתגלה ים המלח במלא הדרו ותפארתו .
נחזור הביתה עייפים אך מרוצים ועם עוד תחושת הישג וזכרון נפלא שנאסוף אל סל הזכרונות שלנו ..
תחנות ושעות האיסוף:
06:00 : קריון : בתחנת האוטובוס מול מכון מור על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:05 : צבר : בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:10 : הצריף: בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:15 : לב המפרץ : בתחנת האוטובוס מול הסינמול על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:25 : מקסים : בתחנת האוטובוס מול מסעדת מקסים על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:40 : מחלף אר עקיבא : בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:50 : מחלף אולגה : בתחנת האוטובוס ליד גשר הולכי הרגל על הכביש הראשי לכוון דרום.
07:00 : מחלף נתניה צפון : בתחנת האוטובוס לפני הגשר על הכביש הראשי לכוון דרום.
07:15 : כפר שמריהו : בתחנת האוטובוס אחרי הגשר על הכביש הראשי לכוון דרום.
07:20 : גלילות : בתחנת האוטובוס מתחת לגשר הולכי הרגל על הכביש הראשי לכוון דרום.
07:35 : ראשון לציון: בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי מול מכבי אש בירידה לכביש 4 לכוון דרום.
07:55 : גדרה : בתחנת האוטובוס לפני תחנת הדלק(מאפיית האחים) על הכביש הראשי לכוון גדרה.
08:00 : דבירה: במתחם תחנת הדלק דבירה שם נקיים את הפסקת הבוקר שלנו ..
לתחנות נוספות על אם הדרך יש ליצור קשר עם יוסי פרץ.
בהרשמתכם לטיול הנכם מצהירים בזאת כי מצב בריאותכם תקין וכושרכם הפיזי והגופני מתאים לאופיו של הטיול כפי שתואר