את סיומו של האביב ולקראת החום החדגוני של הקיץ בגולן נצא לטיול מצנן במיוחד בעזרת מימיו הצלולים של נחל הג'ילבון, שזורמים במורד המפלים בדרכם לעמק החולה.
ראשיתו של נחל ג'ילבון במערכת פלגים ויובלים, המנקזים את מרגלות הר אביטל (1,204 מטר מעל פני הים) והר שיפון (977 מטר) שהם מן הגבוהים בתילי הגעש של הגולן. בהמשך זרימתם מתלכדים היובלים, וזורמים יחדיו לערוץ הראשי, אשר עקב הפרשי הגובה בין הגולן לבקעת חולה, יוצר קניון שקירותיו זקופים ובו מפלים ובריכות.
הנחל יוצא אל בקעת חולה מול גשר שן (גשר הפקק).
שמו העברי, ג'ילבון, ניתן לו על שם כפר ומוצב צבאי סורי הקרויים ג'לבינה.
נתחיל את המסלול בשרידיו של כפר סורי שננטש לאחר מלחמת ששת הימים , בין בתי הבזלת ובין עצי האקלפטוס לעבר אפיק הנחל הזורם כל ימות השנה .
נמשיך ונעלה עם השביל עד שנגיע לתצפית על מפל דבורה שגובהו הוא 12 מ' בסך הכל ..ומשם נרד חזרה אל השביל המוביל אותנו למפל הג'ילבון ,המפל השני בגובהו בארץ – 41 מטרים בסך הכל ..שם בבריכה בתחתית המפל נהנה לנו מאתנחתא רטובה ומצננת ..
לא לשכוח להביא בגדי ים !!
לאחר שכייפנו ..נמשיך בדרכנו עד לבריכת הקצינים – זו ששימשה בעבר את הקצינים הסורים ..עוד מקור מים שנשתכשך ונצטנן בו ..
את טיולנו נסיים בגשר הפקק..
שם יחכה לנו האוטובוס ..
תחנות ושעות האיסוף:
06:25 : גלילות : בתחנת האוטובוס מתחת לגשר הולכי הרגל על הכביש הראשי לכוון צפון.
06:30 : כפר שמריהו : בתחנת האוטובוס אחרי הגשר על הכביש הראשי לכוון צפון.
06:40 : מחלף נתניה צפון : בתחנת האוטובוס לפני הגשר על הכביש הראשי לכוון צפון.
06:50 : מחלף אולגה : בתחנת האוטובוס מתחת לגשר החדש על הכביש הראשי לכוון צפון.
07:20 : מקסים : בתחנת האוטובוס מול מסעדת מקסים על הכביש הראשי לכוון צפון.
07:35 : לב המפרץ : בתחנת האוטובוס מול הסינמול על הכביש הראשי לכוון הקריות.
07:40 : הצריף: בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון צפון..
07:45 : צבר : בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון צפון.
07:50 קריון : בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי מול מכון מור לכוון צפון
08:00 :עין המפרץ : בתחנה על הכביש הראשי מול מתחם ביג עין המפרץ(ארומה)לכוון צפון.
08:30 : עמיעד : בתחנת הדלק – עמיעד שם נקיים את הפסקת הבוקר שלנו
בהרשמתכם לטיול הנכם מצהירים בזאת כי מצב בריאותכם תקין וכושרכם הפיזי והגופני מתאים לאופיו של הטיול כפי שתואר