ננצל את מזג האוויר הנפלא והקייצי ואת שעון הקייץ שייתן לנו עוד שעת אור במתנה ונצא לטיול במסלול מרהיב ומרתק במרחבים הצפוניים והנסתרים של רכסי הנגב.
ניסע דרך המישורים הרחבים של צפון הנגב אל רכס חצרה ונגיע דרך דרכים נסתרות אל ראש מעלה עלי.
בראש המעלה נזכה לתצפית מרהיבה על היפה במכתשים ארצנו והוא המכתש הקטן.
לאחר הפסקה קצרה והסבר על היווצרותו של פלא טבעי זה ניקח נשימה עמוקה לפני הירידה.
נרד את מעלה עלי המאתגר שנקרא על שמו של עלי בן צבי בנו של יצחק בן צבי, נהנה מירידה מרהיבה ביופיה, מהנה ומאתגרת.
בסוף הירידה נגיע אל מרחבי אבן החול המרהיבים של המכתש ונהנה מהפסקת קפה ומנוחה.
נמשיך ב טיולינו ונחצה את מרחבי המכתש ונרגיש שהגענו לארץ בראשית שאין בה בתים, כבישים וגם לא בני אדם.
אך, אם יתמזל מזלנו נפגוש בבעלי כנף ייחודים, יעלים ועוד.
לאחר הליכה המהנה נגיע לפתחו של המכתש שבו מתנקז על ידי נחל חצרה ונשמע כמובן את אגדת סלע האשמדאי שעמד בפתחו של המכתש.
עייפים ומלאי חוויות נגיע לחניון המכתש ולאחר הפיקניקון המסורתי שלנו נחל בדרכנו נעשה דרכנו חזרה לצפון ולמרכז מלאי חוויות ורשמים …
תחנות ושעות האיסוף:
06:00 : קריון : בתחנת האוטובוס מול מכון מור על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:00: צבר : בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:05 : הצריף: בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:10 : לב המפרץ : בתחנת האוטובוס מול הכניסה לקניון על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:25 : מקסים : בתחנת האוטובוס מול מסעדת מקסים על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:40 : מחלף אר עקיבא : בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון דרום.
06:55 : מחלף אולגה : בתחנת האוטובוס ליד גשר הולכי הרגל על הכביש הראשי לכוון דרום.
07:05 : מחלף נתניה צפון : בתחנת האוטובוס לפני הגשר על הכביש הראשי לכוון דרום.
07:15 : כפר שמריהו : בתחנת האוטובוס אחרי הגשר על הכביש הראשי לכוון דרום.
07:20 : גלילות : בתחנת האוטובוס מתחת לגשר הולכי הרגל על הכביש הראשי לכוון דרום.
07:40 : ראשון לציון: בתחנת האוטובוס מול תחנת מכבי אש לפני הירידה לכביש 4 לכוון דרום.
08:45 : דבירה: במתחם תחנת הדלק דבירה שם נקיים את הפסקת הבוקר שלנו ..
בהרשמתכם לטיול הנכם מצהירים בזאת כי מצב בריאותכם תקין וכושרכם הפיזי והגופני מתאים לאופיו של הטיול כפי שתואר