סוף ..סוף לאחר מספר שנים שמסלול נחל גובבתא תחתון היה סגור הוא נפתח למטיילים …
נצא לטיול מיוחד מינו למרחבי הצפון הרחוק המוריק בסוף האביב וארץ פלגי המים.
הפעם נעפיל אל עבר "נבי חזור " השוכן במורדות רכס החרמון, את הטיול נתחיל ברחבת הכניסה למקאם חזורי עם תצפית מרהיבה אל עבר עמק החולה, רכס רמים והרי הלבנון .
נספר את סיפורו של הקדוש הדרוזי " נבי חזורי" שישב על אם הדרך לדמשק.
נמשיך עם המסלול ונגיע לאנדרטת "אגוז" שמנציח את חללי היחידה המיוחדת.
נמשיך בשביל שיוביח אותנו אל עבר כרמי עצי זית עתיקין שככל הנראה ששימשו את יושבי הקבע בימים עברו ואת תושבי הכפר העתיק " ג'ובתא א זית". על שם הכפר הסורי הזה נקרא נחל גובתה שאליו אנו יורדים ותושביו עזבו את המקום לאחר מלחמת ששת הימים.
לאחר הפסקה קצרה במפגש הנחלים… נרד אל עבר חלקו הלא מוכר של נחל גובתה שהינו המאתגר והמהנה… שם דרך בולדרים ענקיים, מפלונים מהנים ושפע של צמחייה ייחודית לעזור נעשה את דרכנו אל עבר שיפולי עמק החולה ונסיים את המסלול בסמוך לנחל הבניאס אליו נשפך נחל גובתה.
נסיים את היום הנפלא בפיקניקון וברחתה במימיו הצוננים של הבניאס …
טיול שאסור לפספס !!
תחנות ושעות האיסוף:
06:25 : גלילות : בתחנת האוטובוס מתחת לגשר הולכי הרגל על הכביש הראשי לכוון צפון.
06:30 : כפר שמריהו : בתחנת האוטובוס אחרי הגשר על הכביש הראשי לכוון צפון.
06:40 : מחלף נתניה צפון : בתחנת האוטובוס לפני הגשר על הכביש הראשי לכוון צפון.
06:50 : מחלף אולגה : בתחנת האוטובוס ליד גשר הולכי הרגל על הכביש הראשי לכוון צפון.
06:55 : מחלף אור עקיבא : בתחנת האוטובוס אחרי הכיכר על הכביש הראשי לכוון צפון.
07:35 : לב המפרץ : בתחנת האוטובוס מול הסינמול על הכביש הראשי לכוון הקריות.
07:40 : הצריף: בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון צפון..
07:45 : צבר : בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי לכוון צפון.
07:50 קריון : בתחנת האוטובוס על הכביש הראשי מול מכון מור לכוון צפון
08:30 : צומת עמיעד : במתחם תחנת הדלק שם נקיים את הפסקת הבוקר שלנו.
לתחנות נוספות על אם הדרך יש ליצור קשר עם יוסי פרץ.
בהרשמתכם לטיול הנכם מצהירים בזאת כי מצב בריאותכם תקין וכושרכם הפיזי והגופני מתאים לאופיו של הטיול כפי שתואר